هیدروپونیک ایران

Search
تخفیف!

هورمون ریشه زایی مایع 90cc تحریک قلمه گیاه به تولید ریشه و تقویت سیستم ریشه

هورمون مایع 90 میلی لیتری برای ساخت 18000cc محلول نهایی

5cc از محلول به ازای یک لیتر اب

استفاده آسان هنگام آبیاری

تقویت سیستم ریشه

تحریک قلمه به ریشه زنی

توضیحات تکمیلی

وزن 150 گرم

قیمت اصلی تومان65.000 بود.قیمت فعلی تومان49.000 است.

توضیحات

هورمون ریشه زایی به تحریک گیاه برای ریشه زنی قلمه ها کمک مینماید. روش کار با این محلول نیز ساده است. کافیست ساقه مورد نظر را به مدت یک دقیقه در محلول قرار دهید. سپس این ساقه را در بستر مایع یا جامد بگذارید و منتظر ریشه زنی بمانید.

 

یکی از راه های ایجاد گیاه جدید مشابه گیاه مادری ، گرفتن یک تکه از گیاه است که به عنوان قلمه شناخته می شود تا گیاه دیگری رشد کند. روشهای رایج برای داشتن یک گیاه همسان جدید عبارتند از: قلمه گرفتن از ریشه، قلمه گرفتن از ساقه و قلمه گرفتن از برگ است که بیشتر از هورمون ریشه زایی استفاده میشود. بسیار خوب هورمون ریشه زایی چیست؟ به خواندن ادامه دهید تا دراینباره بیشتر بدانید و به خوبی آگاه شوید که چگونه از هورمون ریشه زایی استفاده نمایید؟

هورمون ریشه زایی چیست؟

هنگام تکثیر گیاهان به روش غیرجنسی با استفاده از برش ساقه ، استفاده از هورمون تحریک کننده ریشه زایی بسیار مفید است. هورمون ریشه زایی در بیشتر موارد احتمال رویش ریشه قلمه گیاه را افزایش می دهد. استفاده از هورمونهای ریشه زایی ، به طور کلی سرعت توسه ریشه ها افزایش می یابد و ریشه از کیفیت بالاتری نسبت به زمانی که استفاده نمی شود برخوردار است.

اگرچه گیاهان زیادی وجود دارند که به سادگی و با سخاوتمندی ریشه دار میشوند، اما استفاده از هورمون ریشه زایی وظیفه تکثیر گیاهانی که به دشواری ریشه تولید میکنند را آسان تر می کند. بعضی از گیاهان مانند پاپیتال حتی در آب خالی ریشه تولید میکند.

از کجا هورمون ریشه زایی بخریم؟

هورمونهای تحریک گیاه به تولید ریشه در انواع جامد و مایع دیده میشوند. شما میتوانید از گلفروشی محله خودتان سفارش دهید یا هورمون ریشه زایی را از فروشگاه هیدروپونیک ایران و همین صفحه به صورت اینترنتی سفارش دهید.

چگونه از هورمون ریشه زایی استفاده کنیم؟

تکثیر موفقیت آمیز گیاهان همیشه با یک برش تازه و تمیز آغاز می شود. قبل از شروع روند ریشه زدن ، برگها را از قلمه خود جدا کنید. کمی از هورمون ریشه زایی را در یک ظرف تمیز بریزید.

هرگز قلمه را درون ظرف هورمون ریشه زنی فرو نبرید. همیشه مقداری از هورمون را داخل یک ظرف جداگانه بگذارید. اینگونه هورمون شما محل پرورش آلودگی احتمالی موجود در قلمه ساقه یا برگ یا ریشه نمیشود. قلمه ساقه را حدود یک اینچ (2.5 سانتی متر) در هورمون تحریک کننده تولید ریشه بگذارید. ریشه های جدید به زودی از این قسمت تشکیل میشوند.

یک گلدان با بستر کشت مرطوب آماده نمایید و قلمه ساقه که به هورمون آغشته است را به صورت عمودی در این گلدان بکارید. باید قسمتی که هورمون خورده است در بستر فرو رفته باشد. وقتی از یک ساقه بلند چندین قلمه میگیرید همیشه مراقب باشید قسمت بُرش خورده پایینی در بستر فرو رود. روی گلدان را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید تا رطوبت حفظ گردد. اکنون گیاه جدیدتان را در پرتو نور غیرمستقیم خورشید بگذارید.

همچنان که منتظر ریشه های جدید گیاهان خودتان هستید مطمئن شوید که بستر گلدان مرطوب بماند. رطوبت داشتن گلدان یا بستر کشت به معنی خیس بودن نیست. اگر تشخیص میدهید که بستر کشت خیس است یا آب زیادی ریخته اید بگذارید آب گلدان خارج شود و کمی در فضای باز بماند مثلا دو ساعت در تابستان و هوای خشک یا یک نیم روز یا یک روز در خانه و هوای نسبتا مرطوب. سپس گلدان را کاور نمایید کاور نمودن گلدان یعنی روی گلدان را با کیسه پلاستیکی بپوشانید.

توضیحات تکمیلی

وزن 150 گرم

2 دیدگاه برای هورمون ریشه زایی مایع 90cc تحریک قلمه گیاه به تولید ریشه و تقویت سیستم ریشه

 1. احمد

  ببخشید اگه بخام زیر گیاه مادری بریزم، باید با اب قاطی بشه؟ اگه جواب مثبت بود، با چه نسبتی با اب ترکیب کنم.
  ممنونم

  • هیدروپونیک ایران

   سلام و احترام
   همین محصول رو میخواهید استفاده کنید؟

 2. احمد

  سلام قربان. بله همین محصول رو خریداری کردم.

  • هیدروپونیک ایران

   سلام و احترام روی محصول رو‌خوندید؟
   حجم کل رو با میزان مشخصی آب باید ترکیب کنید. اگر خواستید میتونید از تناسب استفاده کنید و با سرنگ یا قطره چکان یک میلی لیتری با مقدار کمتری آب محلول‌نمایید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصول-هورمون-ریشه-زایی-در-هیدروپونیک-ایران-تحریک-گیاه-تولید-ریشه

هورمون ریشه زایی مایع 90cc تحریک قلمه گیاه به تولید ریشه و تقویت سیستم ریشه

قیمت اصلی تومان65.000 بود.قیمت فعلی تومان49.000 است.

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکرده اید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک

هیدروپونیک ایران HydroPonicIRAN آموزش مجازی و فروشگاه

هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید