هیدروپونیک ایران

Search
تخفیف!

کود جلبک دریایی 10 گرمی پودری تسریع جوانه و گلدهی و رشد گیاه *هیدروپونیک ایران

بسته بندی کوچک و ماندگاری بالا

10 گرم پودر جلبک دریایی

برای13  تا 15 لیتر آب

قابل استفاده در کشت ارگانیک

القای مقاومت به گیاه در برابر بیماری

تسریع جوانه زنی و ریشه زنی قلمه

موثر در گلدهی شکوفه دهی و جلوگیری از ریزش گل

قابل استفاده برای گیاهچه و گیاهان زینتی خانه

قابل استفاده همراه قارچکش

توضیحات تکمیلی

وزن 10 گرم

قیمت اصلی تومان26.000 بود.قیمت فعلی تومان24.000 است.

توضیحات

کود جلبک دریایی موثر در تسریع و بهبود جوانه زنی و ریشه زنی گیاه و قلمه ها و موثر در گلدهی است. این کود علاوه بر شکوفه دهی و رنگ دهی  میوه موجب مقاومت به بیماری در گیاه و جلوگیری از ریزش گل می گردد.

این کود ارگانیک گیاه را نمیسوزاند و مزیتهای بسیاری دارد. هیچ کسی نیست که با گیاهان سر و کار داشته باشد و نداند و نشنیده باشد که کود جلبک دریایی چه مزیت هایی برای گیاهان دارد.

این کود با بیشتر حشره کش و آفت کش ها و قارچکشها و کودها سازگار است.

این کود دارای تجزیه ضمانت شده است با هفت دهم درصد نیتروژن است.  همچنین دارای دو دهم درصد فسفریک اسید و ۱۷ درصد پتاس محلول است.

کود جلبک دریایی برای تغذیه چه گیاهانی کاربرد دارد؟

کود جلبک دریایی مناسب انواع درختان مانند سیب و گلابی، پسته ، مرکبات، انگور است. همچنین این کود ارگانیک مناسب انواع میوه های هسته دار ، توت فرنگی ها و تمشکها است.

همچنین کود جلبک دریایی ارائه شده در هیدروپونیک ایران، مناسب سبزیجات برگی و سبزیجات میوه ای و سبزیجات ریشه ای است. از این کود ارگانیک برای پیاز ها و ساقه ها و گلها و جوانه ها مانند هویج ها ، پیازها، تره ها، شلغم ها، بروکلی، گل کلم، کلم، خیارها، بادنجان، فلفلها، انواع ملون (طالبی، هنداونه و خربزه) مناسب است. همچنین برای کدو، سیب زمینی ها، گوجه نیز به کار میرود.

این کود ارگانیک دارای چه مواد و ترکیبات مفیدی برای گیاه (ریشه زنی و جوانه زنی و گلدهی) است؟

این کود دارای ۱۷ آمینو اسید و هورمون های طبیعی رشد مانند اکسین، سیتوکنین، جیبرلین و بتایین است.

کاربرد عصاره جلبکهاي دریایی تحریک  هورمون هاي رشد از جمله سایتوکینین و اکسین میباشد. اسید امینه بتایین  در کود جلبک باعث افزایش مقاومت گیاه به تنشهاي مختلف می شود. همچنین باعث افزایش سطح برگ، کلروفیل، بهبود جذب عناصر غذایی مانند پتاسیم، کلسیم و تعدیل pH آب می گردد. این عصاره منبع فراوان پلی ساکاریدهای پیچیده است که موجب القاي مقاومت در گیاه نسبت به تنشهای محیطی و تغذیه ای می شود.

مزایای استفاده از کود جلبک دریایی در کشت خاکی چیست؟

از مزایاي این کود آلی می توان به اصلاح ساختمان و تهویه بهتر خاک، کاهش مصرف آب و جلوگیری از فرسایش خاک اشاره نمود.

تاثیر مثبت جلبک دریایی بر تسریع جوانه زنی بذور، بهبود عملکرد گیاه، افزایش عمر انباري محصولات است. ایجاد مقاومت گیاه در برابر تنشها و بهبود پارامترهاي رویشی و بخصوص سنتز کلروفیل در برگهای گیاهان تحت تیمار نیز از مزایای آن است.

همانطور که در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران گفته ایم، کود اکادین در تسریع و بهبود جوانه زنی و صفات گیاه موثر است. همچنین از این کود در بهبود شکوفه دهی و رنگ دهی میوه استفاده میشود. رنگ پذیری میوه و رشد میوه یکی از دغدغه های کشاورزان و گلخانه داران و باغداران است. وقتی گیاه شما به بیماری یا آفات مبتلاست، استفاده از کود جلبک دریایی پیش از بیماری، در هنگام ابتلا و پس از بیماری به مقاومت گیاه در برابر بیماری و آفات کمک مینماید.

استفاده همزمان با کود بیولوژیک و هیدروپونیک بهترین تاثیر را بر صفات رویشی و گلدهی گیاه دارد. میتوانید برای برخورداری از این تاثیرات، کود بیولوژیک و کود هیدروپوینک ایران را همراه این محصول سفارش دهید.

این کود در هیدروپونیک ایران دارای بالاترین کیفیت است.

دستور مصرف و نحوه استفاده از کود جلبک دریایی چیست؟

به صورت کلی میتوانید پنج صدم گرم تا چهاردهم گرم کود را با یک لیتر آب در سیستم هیدروپونیک استفاده نمایید. در مقادیر بالاتر از دو دهم گرم باید مراقب رسوب محلول غذایی هیدروپونیک باشید. زیرا این کود موجب رسوب عناصر غذایی موجود در بسته دوم و سوم کود هیدروپونیک خواهد شد.

همچنین در سیستم هیدروپونیک میتوانید به صورت محلول پاشی برای جلوگیری از ریزش گل در گیاهان استفاده نمایید. دستور مصرف در محلول پاشی برابر با دو دهم گرم تا پنج دهم گرم در یک لیتر آب است. مقادیر کمتر برای سبزیجات برگی و مقادیر بیشتر برای سبزیجات دارای گل و میوه است. برای استفاده در محلول غذایی هیدروپونیک این کار را زمانیکه نصف دوره گذشته است یا بسته دوم و سوم استفاده نشده است به کار ببرید.

دستور مصرف کود جلبک دریایی برای مخلوط نمودن بذرها (بذر مال) چیست؟

بهترین دستور مصرف برای بذرمال استفاده از 5 دهم گرم تا یک گرم به ازاء هر لیتر آب است. بذرها را به  مدت 20 دقیقه تا  2 ساعت در محلول کود جلبک دریایی بگذارید بماند. بهتر است بذرها پیش از قرار گرفتن در محلول کود  اگر نیاز به ضد عفونی دارند، حتما ضدعفونی شوند. سپس  در محلول کود جلبک دریایی قرار بگیرند.

برای تهیه محلول بهتر است از آب تصفیه شده و ترجیحا بدون کلر استفاده شود.از این محصول میتوانید در کنار، کود بیولوژیک نیز استفاده نمایید. انواع کودهای بیولوژیک در فروشگاه هیدروپونیک ایران موجود هستند.

استفاده از عصاره جلبک دریایی با كمپوست، یک برنامه مناسب براي بهبود رشد رویشی و عملکرد گیاه محسوب می شود.

جدول آنالیز کود جلبک دریایی موجود در هیدروپونیک ایران و دستور مصرف کود جلبک دریایی

جدول آنالیز کود جلبک دریایی موجود در هیدروپونیک ایران

در وبلاگ هیدروپونیک ایران، در بلاگفا درباره تاثیر کود جلبک دریایی ، بیشتر بخوانید:

تاثیر کود جلبک دریایی بر رشد بهینه گیاه و جوانه زنی

توضیحات تکمیلی

وزن 10 گرم

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کود جلبک دریایی 10 گرمی پودری تسریع جوانه و گلدهی و رشد گیاه *هیدروپونیک ایران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پودر-کود-جلبک-دریایی

کود جلبک دریایی 10 گرمی پودری تسریع جوانه و گلدهی و رشد گیاه *هیدروپونیک ایران

قیمت اصلی تومان26.000 بود.قیمت فعلی تومان24.000 است.

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکرده اید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک

هیدروپونیک ایران HydroPonicIRAN آموزش مجازی و فروشگاه

هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید