فروش-کود-هیدروپونیک-ایران-دوره رویشی و زایشی - برای مخازن کم

کود هیدروپونیک برای ساخت محلول غذایی هیدروپونیک - کود هیدروپونیک ایران

1,624,000تومان3,240,000تومان

پاک کردن

کود هیدروپونیک ساخت محلول غذایی هیدروپونیک

از سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹ تا جمعه سیزدهم تیرماه بسته های خانگی ۱۰۰ لیتری و ۲۰۰ لیتری و بیشتر عرضه نخواهد شد. برای اطلاع از عرضه این محصولات در خبرنامه پیامکی یا ایمیلی این صفحه ثبت نام نمایید. در در این بازه زمانی کسانی که نیاز به بسته های ۲۵ کیلوگرمی و ۵۰ کیلوگرمی کود هیدروپونیک ایران دارند میتوانند ثبت سفارش نمایند. امیدواریم بتوانیم زودتر از یک ماه عرضه بسته های خانگی کود هیدروپونیک ایران را از سر بگیریم.

شما میتوانید در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران شرکت نمایید و درباره تهیه کود در این بازه زمانی یک ماهه با ما در ارتباط باشید. برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

از محصولات جدید ما شامل : گلدان جیفی غیرفشرده برای تازه کاران و حرفه ای ها بازدید نمایید. کودهای بیولوژیک و سموم آفت کش و قارچکش بیولوژیک نیز برای مصارف خانگی داخل آپارتمان و حیاط و باغچه و مزرعه و گلخانه سودمند هستند.

کود هیدروپونیک ایران به نیاز گیاهان شما در دوره رویشی و دوره زایشی یعنی دوره گلدهی و میوه دهی پاسخ میدهد. یکی از دغدغه هیدروپونیکیها، دسترسی به مواد غذایی برای پرورش گیاهان در سیستم هیدروپونیک است.

فرمولاسیون کود هیدروپونیک یک راز نیست اما راز موفقیت هیدروپونیکیها است. موفقیت کشت بدون خاک در استفاده از کود مناسب سیستم کشت بدون خاک است.

هیدروپونیکیها انتخاب کرده اند برای دوری از آفت و بیماریهای خاکزی، از روشهای کشت بدون خاک استفاده نمایند.

بسترهای کشت بدون خاک و ۶ تکنیک اصلی هیدروپونیک را میشناسید؟ اگر نه روی لینک زیر کلیک نمایید تا در اینباره بیشتر بدانید:

هیدروپونیک چیست مزایا و انواع روشهای کشت بدون خاک

دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای ساخت محلول غذایی

استفاده از بسته های آماده محلول غذایی آسان است. محتوی هر بسته را به صورت جداگانه در یک بطری با حجم مشخص یک لیتر یا ۴ لیتر یا ۱۰ لیتر بریزید. این محلولهای غلیظ را دور از نور خورشید و گرما نگهداری نمایید.

برای ساخت محلول غذایی رقیق و نهایی تنها کافیست مقدار مشخصی از محلول غذایی غلیظ را جدا نمایید. با یک مثال روش استفاده از این محلول غذایی غلیظ را توضیح میدهیم. تصور کنید شما محتوای هر بسته را در یک بطری جداگانه یک لیتری ریخته و حل نمودید. شما سفارش بسته ساخت محلول غذایی ۱۰۰ لیتری داده اید و مخزن شما ده لیتر است.

اکنون میتوانید پاسخ دهید چه مقدار از این محلول غلیظ یک لیتری (برابر هزار میلی لیتر یا سی سی) برای مخزن ده لیتری شما کافیست؟

پاسخ: مخزن شما یک دهم صد لیتر است پس شما به یک دهم محلول غذایی غلیظ نیاز دارید. یعنی صد میلی لیتر یا ۱۰۰cc از محلول غذایی غلیظ برای ساخت محلول رقیق ده لیتری کافیست.

همانطور که در مثال بالا دیدید استفاده از این بسته ها ساده است! اگر سوالی دارید در نظرات همین صفحه بپرسید به آن پاسخ میدهیم. اکنون به این سوال پاسخ دهید: حجم آب مخزن پیش از افزودن محلول غذایی غلیظ چه مقدار باید باشد؟ اگر شما بخواهید صد میلی لیتر از محلول غذایی بیافزایید حجم مخزن پیش از افزودن باید ۹ لیتر و ۹۰۰ میلی لیتر باشد. زیرا با افزودن صد میلی لیتر از محلول غلیظ حجم مخزن شما به ده لیتر میرسد.

به خاطر داشته باشید همانطور که هر یک کیلوگرم برابر هزار گرم است هر یک لیتر برابر هزار میلی لیتر است.

استفاده از کود هیدروپونیک ایران با استفاده از دستگاه توزین و مقادیر دلخواه

توضیحات زیر برای کسانی است که قبلا از ما کود خریدند یا میخواهند به مقدار دلخواه از کود هیدروپونیک ایران استفاده نمایند. اگر کودهای ۱۰۰ لیتری و ۲۰۰ لیتری و … تهیه نمودید طبق توضیحات ابتدای این صفحه عمل نمایید.

یک محلول غلیظ عناصر غذایی چگونه در هیدروپونیک استفاده میشود؟ و ساخت یک محلول غذایی غلیظ چگونه میتواند به ما در زمانیکه به ترازو دسترسی نداریم کمک نماید؟

کار با دستگاه توزین (اندازه گیری) را که میدانید: سنجش با ترازوی آزمایشگاهی برای دستیابی به دقیق ترین وزن و مناسب ساخت یک محلول غذایی.

اگر از قبل کود هیدروپونیک ایران در دست دارید و میخواهید به صورت گرمی استفاده نمایید توضیحات زیر را بخوانید. در توضیحات زیر برای شما روش مصرف برای سیستم های بسته و باز ارایه شده است.

الف) دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران سیستم بسته

سوال: چگونه از کود دوره رویشی هیدروپونیک در سیستم بسته استفاده نمایم؟

یک دهم گرم کود  A دوره رویشی ، برای جوانه ها، قلمه و محلول پاشی و نشاءها استفاده شود. هفت صدم گرم از کود B نیز مصرف می گردد.

دو دهم گرم کود A دوره رویشی، برای ارکیده و گیاهان ظریف استفاده شود. چهارده صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد آهسته مثل پوتوس در گلدان یا سیستم هیدروپونیک نیز همین مقدار میباشد. در صورت فنجانی شدن و برگ سوزی مقدار کود خودتان را پنج صدم گرم یا یک دهم گرم ، کاهش دهید.

چهاردهم گرم کود A دوره رویشی، پس از مشاهده برگهای حقیقی استفاده شود. بیست و هشت صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد سریع و برگهای پهن مانند فیکوس در گلدان یا سیستم هیدروپونیک

پنج دهم گرم کود A دوره رویشی ، در هفته دوم پس از رویش برگهای حقیقی استفاده شود. برای اکثر سبزیجات برگی که پیش از دوره گلدهی برداشت میشوند، میتوان از همین دوز برای هفته های بعد استفاده نمود. سی و پنج صدم گرم از کود هیدروپونیک B نیز مصرف میگردد.

شش دهم گرم کود A دوره رویشی، برای گیاهانی با رشد سریع با احتیاط مصرف شود. چهل و دو صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد.

در سیستم بسته، برای ادامه دوره رویشی (به منظور قویتر شدن گیاه یا دلایل دیگر مثل ادامه رشد سبزیجات برگی) از چهاردهم گرم یا پنج دهم گرم کود A و بیست و هشت صدم گرم یا سی و پنج صدم گرم کود B استفاده نمایید.

ب) دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای سیستم باز

سوال: چگونه از کود دوره رویشی هیدروپونیک در سیستم باز استفاده نمایم؟

یک دهم گرم کود A دوره رویشی ، برای جوانه ها، قلمه و محلول پاشی و نشاءها استفاده شود. هفت صدم گرم از کود B نیز مصرف می گردد.

دو دهم گرم کود A دوره رویشی، برای ارکیده و گیاهان ظریف استفاده شود. چهارده صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد.

سه دهم گرم کود A دوره رویشی، پس از مشاهده برگهای حقیقی استفاده شود. بیست و هشت صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد.

سیصد و ۷۵ هزارم گرم یا سی و هفت صدم کود  A دوره رویشی ، در هفته دوم پس از رویش برگهای حقیقی استفاده شود. برای اکثر سبزیجات برگی که پیش از دوره گلدهی برداشت میشوند، میتوان از همین دوز برای هفته های بعد استفاده نمود. سی و پنج صدم گرم از کود  B نیز مصرف میگردد.

چهل و پنج صدم گرم کود A دوره رویشی، برای گیاهانی با رشد سریع با احتیاط مصرف شود. چهل و دو صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد.

توجه:در سیستم باز، برای ادامه دوره رویشی از سه دهم گرم یا سی و هفت صدم گرم کود هیدروپونیک دوره رویشی، و بیست و هشت صدم گرم یا سی و پنج صدم گرم از کود هیدروپونیک B استفاده نمایید.

دستور مصرف کود دوره زایشی برای ساخت محلول غذایی هیدروپونیک

در توضیحات زیر میتوانید مقادیر مورد نیاز کود برای ساخت محلول غذایی ارایه شده است. همچنین برای راهنمایی دقیقتر میتوانید سوالاتی که در ذهنتان به وجود می آید را در نظرات همین صفحه بپرسید.

سوال: چه مقدار از کود دوره زایشی (گلدهی و میوه دهی) برای هر محصول باید استفاده نماییم؟

پاسخ: زمانیکه مطمئن شدید و تشخیص دادید گیاه آماده ورود به دوره زایشی است، میتوانید از دستورات زیر برای هر محصول از کود دوره زایشی استفاده نمایید.

دستور مصرف کود هیدروپونیک برای گوجه فرنگی

دستور مصرف کود برای ساخت محلول غذایی برای گوجه فرنگی و فلفل و بادنجان و گیاهان با نیاز غذایی مشابه

دستور مصرف کود برای گیاه گوجه فرنگی بالغ در زیر آمده است. اگر نشانه های کمبود مشاهده نمودید، میتوانید مقدار مصرفی از بسته A را یک دهم گرم افزایش دهید. این افزایش میتواند یک دهم به یک دهم گرم تا ۰٫۹ گرم افزایش دهید.

A: 0.7 gram B: 1.15 gram

همچنین برای جلوگیری از ترک خوردگی گوجه فرنگی و فلفل و بادنجان میتوانید از این دستور استفاده نمایید:

برای نشاء(برای نشاء خیلی جوان با احتیاط شروع نمایید و میتوانید نصف این مقدار را نیز به کار بگیرید) تا اولین خوشه میوه ، از ۲۴ صدم گرم کود A و کود B شروع نمایید.

از اولین خوشه میوه تا دومین خوشه،۳۲ صدم گرم کود A و کود B به ازاء هر لیتر استفاده نمایید.

پس از دومین خوشه میوه تا سومین خوشه میوه، پنج دهم کود A و هفت دهم کود B به ازء هر لیتر استفاده نمایید.

پس از سومین خوشه میوه تا چهارمین خوشه میوه ، ۴۹ صدم کود A و کود B استفاده نمایید.

و پس از چهارمین خوشه تا پنجمین خوشه و تا آخر، ۹۸ صدم گرم از کود A و کود B استفاده نمایید.

روش مناسب کشت گوجه و فلفل و بادمجان و … آبیاری قطره ای و استفاده از بستر جامد است. در هیدروپونیک ایران میتوانید با استفاده از دوره های آموزشی به اطلاعات بیشتری درباره کشت خانگی و گلخانه دست یابید. همچنین علاوه بر مطالعه محتوای آنلاین دوره میتوانید در ارتباط با مدرس سوالات خودتان را بپرسید. برای رفتن به صفحه دوره آموزشی آبیاری قطره ای متناسب کشت هیدروپونیک گوجه، فلفل دلمه ای و بادمجان و … اینجا کلیک نمایید:

دوره آموزش هیدروپونیک به روش آبیاری قطره ای در خانه (آموزش کشت بدون خاک)

دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای توت فرنگی

دستور ساخت محلول غذایی برای توت فرنگی با استفاده از کود هیدروپونیک

برای ساخت یک لیتر محلول: پس از اطمینان از آمادگی بوته توت فرنگی برای ورود به دوره زایشی، از ۰٫۶۵ گرم کود A دوره زایشی و  ۰٫۵۵ گرم کود B استفاده نمایید.

چه دوره های آموزشی برای کشت توت فرنگی مناسب هستند؟

دوره های آموزشی هیدروپونیک به روش آبیاری قطره ای هیدروپونیک و آموزش کشت شناور هیدروپونیک برای توت فرنگی مناسب هستند. توت فرنگی نیز در بستر جامد بهتر میتواند رشد نماید. علاوه بر استفاده از کودهای هیدروپونیک میتوانید از اثرات کود جلبک دریایی برای رنگ گرفتن و بهبود گرده افشانی استفاده نمایید. در دوره های آموزشی درباره چگونگی پرورش توت فرنگی در سیستم بدون خاک در خانه و گلخانه بیشتر بیاموزید.

دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای خیار - کود هیدروپونیک ایران

دستور مصرف کود هیدروپونیک برای ساخت محلول غذایی مناسب خیار

برای ساخت یک لیتر محلول: پس از اطمینان از امادگی گیاه خیار برای ورود به دوره زایشی، از ۰٫۵ گرم کود A دوره زایشی و ۰٫۸ گرم از کود B استفاده نمایید.

دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای کاهو

دستور مصرف کود هیدروپونیک ایران برای تولید محلول غذایی مناسب کاهو

برای ساخت یک لیتر محلول: ۰٫۲۵ گرم از کود دوره زایشی A و ۰٫۶۳ گرم از کود B استفاده مینمایید.

دوره آموزشی کشت شناور هیدروپونیک در خانه نیز برای کاهو و دیگر سبزیجات برگی مناسب است.

یکی از سوالاتی که برای تولید گیاهان در روش کشت بدون خاک پرسیده میشود میزان غلظت محلول غذایی است. با اندازه گیری هدایت الکتریکی یا EC میتوانید غلظت مناسب محلول را شناسایی نمایید. این شناسایی برای کسانیکه از آب چاه یا آبهای غیر تصفیه استفاده میکنند مخصوصا مهم است. زیرا هدایت الکتریکی آب چاه و تصفیه نشده میتواند بالاتر از آن چیزی باشد که لازم است و البته نیاز به آزمایش نیز دارید.

یکی دیگر از دلایلی که برای تعیین هدایت الکتریکی محلول غذایی گفته میشود شناخت مصرف گیاه از محلول است. همچنین بهتر است در روزهای ابری و آفتابی هدایت الکتریکی مناسب وجود نور یا کمبود نور باشد. در روزهای آفتابی گیاه به آب بیشتری نیاز دارد و با توجه به این نیاز هدایت الکتریکی میتواند به شما کمک نماید.

توجه: جدول زیر و مقادیر آن برای گیاهان بالغ است و گیاهان جوان و نشاء ها تحمل هدایت الکتریکی پایینتری دارند. همانطور که در توضیحات گفتیم برای یک گیاه جوان میتوان از یک پنجم دوز توصیه شده برای گیاه بالغ استفاده نمود. به آرامی طی هر هرفته یک واحد به کود میافزاییم. برای گیاهانی همچون گوجه و خیار و … دوز نهایی برای زمانی است که گیاه دارای میوه است.

جدول-راهنمای-هدایت-الکترونیکی-محلول-غذایی-هیدروپونیک-سبزیجات

mS/cm (Milli-siemens per centimeter) میلی زیمنس بر سانتی متر

دستور عمومی مصرف کود هیدروپونیک ایران از نوع دوره زایشی و گلدهی

سوال: چگونه برای گیاهانی که نیاز غذایی آنها را نمیدانم و گیاهان زینتی ، از کود زایشی استفاده نمایم؟

پاسخ: طبق دستور زیر از کود دوره زایشی استفاده نمایید:

ساخت محلول ده لیتری:۱٫۵ گرم از کود A دوره زایشی و ۰٫۷ گرم از کود B برای جوانه ها، قلمه ها ، محلول پاشی یا نشاء ها

ساخت محلول ده لیتری: ۱٫۸ گرم از کود A دوره زایشی و ۱٫۳ گرم از کود B برای ارکیده و گیاهان ظریف و گیاهان دارای رشد آهسته

ساخت محلول ده لیتری: ۳٫۶ گرم از کود A دوره زایشی و ۲٫۶ گرم از کود B برای بیشتر کاربردها، سبزیجات سالادی و سبزیجات برگی

ساخت محلول ده لیتری: ۴٫۵ گرم از کود A دوره زایشی و ۳٫۳ گرم از کود B برای گیاهان با رشد سریع شامل برخی سبزیجات

ساخت محلول ده لیتری: ۵٫۴ گرم از کود A دوره زایشی و ۴ گرم از کود B برای گیاهان با رشد بسیار سریع، با احتیاط مصرف شود.

راهنمایی: برای مقادیری که خیلی کم هستند، یک محلول غلیظ بسازید.

سوالات متدوال درباره کود وزنی (گرم و کیلوگرم) هیدروپونیک ایران

آیا این کود کاملا محلول است؟

بله، این کود کاملا محلول است و برای استفاده در سیستم آبیاری قطره ای میتوان با گذر از فیلتر استفاده نمود.

آیا شما در شهرهای ایران نمایندگی فروش کود هیدروپونیک ایران دارید؟

خیر، در حال حاضر فروش فقط به صورت اینترنتی و ارسال به صورت پستی یا پیک در تهران است.

آیا امکان خرید حضوری فراهم است؟

خیر، در حال حاضر امکان خرید حضوری فراهم نیست.

آیا این کود به صورت پودر است یا مایع است؟

این کود به صورت پودر قابل حل در آب است.

آیا کود به صورت پودری بهتر است یا مایع؟

نمیتوان گفت کود هیدروپونیک پودری بهتر از نوع مایع آن است اما میتوان برای خرید کود پودری مزیتهایی برشمرد.

مزایای کود هیدروپونیک ایران از نوع پودری

مزیتهای کود پودری هیدروپونیک ایران چیست؟

با خرید مقدار یک کیلوگرم، میتوان محلول بیشتری ساخت .با خرید کود مایع، شما هزینه بیشتری میپردازید زیرا کود مایع دارای مقداری آب نیز میباشد.ماندگاری کود به صورت پودر ساده و آسان است.

هزینه حمل و نقل کود به صورت پودر بسیار کمتر از هزینه حمل و نقل کود به صورت مایع است.

با کود هیدروپونیک ایران، چه مقدار محلول میتوان ساخت؟

بستگی به نوع محصول دارد:مثلا برای خیار میتوان دو هزار = ۲۰۰۰ لیتر محلول با کود بسته A ساخت و هزار و دویست و پنجاه = ۱۲۵۰ لیتر محلول با کود بسته B ساخت.

یادآوری میشود که مقدار مورد نیاز و دستور مصرف از کود هیدروپونیک A و B در بالا ذکر شده است. اگر شما یک بسته یک کیلوگرمی از کود دوره زایشی برای خیار سفارش دهید، برای ساخت ۱۲۵۰ لیتر محلول غذایی نهایی، به ۶۲۵ گرم از بسته A و هزار گرم بسته B احتیاج دارید.

زیرا همانطور که در دستور مصرف کود خیار گفته ایم: پنج دهم گرم از کود A و هشت دهم گرم از کود B برای هر لیتر اب نیاز است.برای گیاهان زینتی هم از کود دوره زایشی و هم از کود دوره رویشی طبق دستور استفاده در هر دو کود استفاده نمایید.

گیاهان زینتی هم قابلیت تغذیه با کود هیدروپونیک ایران در گلدان با بستر خاکی دارند و هم قابلیت تغذیه با این کود در یکی از روشهای کشت هیدروپونیک بسته به نوع گیاه را دارند.

دستور مصرف کود هیدروپونیک برای گیاهان زینتی

اگر از کود دوره رویشی هیدروپونیک ایران میخواهید برای گیاهان زینتی استفاده نمایید، از دستورات زیر استفاده نمایید:

الف)دستور مصرف کود برای سیستم بسته در کشت بدون خاک

(سیستمی که در آن آب خارج  شده از گلدان جمع آوری و به مخزن برگردانده میشود)

دو دهم گرم کود A دوره رویشی، برای ارکیده و گیاهان ظریف استفاده شود. چهارده صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد آهسته مثل پوتوس در گلدان یا سیستم هیدروپونیک نیز همین مقدار میباشد. در صورت فنجانی شدن و برگ سوزی مقدار کود خودتان را پنج صدم گرم یا یک دهم گرم ، کاهش دهید.

چهاردهم گرم کود A دوره رویشی، پس از مشاهده برگهای حقیقی استفاده شود. بیست و هشت صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد سریع و برگهای پهن مانند فیکوس در گلدان یا سیستم هیدروپونیک

ب)دستور مصرف کود برای سیستم باز در کشت بدون خاک

(سیستمی که در آن آب خارج شده از گلدان جمع آوری نمیشود و به مخزن بازگردانده نمیشود)

دو دهم گرم کود A دوره رویشی، برای ارکیده و گیاهان ظریف استفاده شود. چهارده صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد آهسته

سه دهم گرم کود A دوره رویشی، پس از مشاهده برگهای حقیقی استفاده شود. بیست و هشت صدم گرم از کود B نیز مصرف میگردد. مناسب گیاهان زینتی با رشد سریع و برگهای پهن

اگر از کود دوره زایشی هیدروپونیک ایران میخواهید برای گیاهان زینتی استفاده نمایید، از دستورات زیر استفاده نمایید:

ساخت محلول ده لیتری: ۱٫۸ گرم از کود A دوره زایشی و ۱٫۳ گرم از کود B برای ارکیده و گیاهان ظریف و گیاهان دارای رشد آهسته

ساخت محلول ده لیتری: ۳٫۶ گرم از کود A دوره زایشی و ۲٫۶ گرم از کود B برای بیشتر کاربردها، سبزیجات سالادی و سبزیجات برگی و گیاهان زینتی با رشد سریع و دارای برگ پهن

تصور کنید یک بسته دویست گرمی کود هیدروپونیک سفارش داده اید. اما مخزن شما فقط ۱۰ لیتر حجم دارد. طبق دستور درج شده روی کود، برای گوجه گفته ایم ۰٫4 گرم از کود بسته A و ۰٫4 گرم از کود بسته B استفاده نمایید.تصور کنید دویست گرم از کود A را در بطری A و دویست گرم از کود B را در بطری B ریخته اید. پس از آنکه هر دو کود در بطریهای آماده شده خودشان حل شدند حالا شما یک محلول غلیظ دارید.

 

سوال: برای هر گیاه با توجه به دستورات متفاوت ارائه شده، میتوانم در هر دوره ای از رشد آنها از یک مقدار مشخص کود استفاده نمایم؟

پاسخ: خیر، مقدار استفاده توصیه شده کود ، برای یک گیاه بالغ است. شما نمیتوانید برای نشاء و گیاهچه جوان که هنگام کوددهی است، از دستور توصیه شده استفاده نمایید.

در صورت استفاده از دوز کامل، گیاهچه دچار شوک و کود سوزی خواهد شد و احتمالا خواهد مُرد.

کود هیدروپونیک ایران میخواهد کار شما را در تولید محلول غذایی آسان نماید.

اطلاعات بیشتر

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکرده اید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک
هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید

خیلی ساده است: ایمیل و موبایل خودتان را در کادر زیر بنویسید و روی دکمه عضویت کلیک نمایید. سپس روی لینک زیر دکمه کلیک نمایید و در هیدروپونیک ایران یک حساب کاربری باز کنید. حتی بدون ایمیل نیز میتوانید حساب کاربری بسازید!

از هیدروپونیک ایران با خبر بمانید