فروش سم قارچ کش بیولوژیک آفت کش بیولوژیک کود بیولوژیک

فروش کود بیولوژیک و سم قارچکش بیولوژیک و سم آفت کش بیولوژیک برای تولید ارگانیک

[kkstarratings]چرا به این محصول نیاز دارید؟

باخرید این محصولات، میتوانید بدون توقف، گیاهان را پرورش دهید.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که با کشت گیاهان از جوانه زنی و بوته میری (مرگ بوته یا گیاهچه و افتادن روی خاک) روبرو هستید این محصولات بیولوژیک مناسب شما هستند.

اگر میخواهید به جای استفاده از سموم شیمیایی، از آلودگی گیاه به عوامل بیماریزای قارچی جلوگیری کنید این محصولات بیولوژیک مناسب شما هستند.

100,000تومان295,000تومان

پاک کردن
1.50 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews )

کود بیولوژیک و سم قارچکش بیولوژیک مایع و سم آفت کش بیولوژیک مایع

بدون برجا گذاردن آثار زیانبار سموم قارچکش و آفتکش شیمیایی لازمه تولید ارگانیک محصولات کشاورزی و گلخانه ای است

این صفحه دربردارنده سه محصول است: کود بیولوژیک، سم قارچکش بیولوژیک و سم آفتکش بیولوژیک

برای خرید یکی از سموم بیولوژیک یا سم قارچکش و آفت کش بیولوژیک با یکدگیر و یا خرید کود و سم قارچکش و آفتکش بیولوژیک با هم از منوی باز شو یکی از محصولات را انتخاب کنید و سپس روی دکمه افزودن به سبد خرید کلیک نمایید.

کود بیولوژیک مایع ایرانی یک لیتری برای تولید ارگانیک:

دارای باکتریهای تثبیت کننده نیتروژن و باکتریهای محرک رشد است. دارای باکتریهای سودوموناس ، آزوسپرینیوم و ازتوباکتر است.

این کود بیولوژیک با نام ، دارای برخی قارچهای مفید مانند مایکوریزا (میکوریزا) و تریکودرما نیز میباشد.

این کود بیولوژیکی توسعه ریشه را افزایش میدهد و از آن در برابر عوامل بیماریزا مانند پیتیوم ، فوزاریوم ، رایزوکتونیا، فیتوفتورا، اسکروتینا، ورتیسیلیوم و … محافظت میکند و در نهایت موجب افزایش محصول دهی میشود.

این محصول برای استفاده در کشاورزی ارگانیک سازگار است.

پس از استفاده از محصول و همچنین در هنگام استفاده از تابش مستقیم خورشید دور باشید.

مزایای استفاده از کود بیولوژیک برای کشت ارگانیک

افزایش درصد جوانه زنی، تقویت نیروی گیاهچه برای رشد بهتر و سریعتر

افزایش وزن خشک بخش های هوایی و ریشه ای گیاه

افزایش تولید و عملکرد گیاه در واحد سطح

افزایش طول گیاه، قطر ساقه، تعداد شاخه ها، میزان گلدهی، افزایش قطر طبق در آفتاگردان،

موثر در تراکم تارهای موئین ریشه

کمک به کاهش مصرف کودشیمیایی و جذب بهینه کودهای شیمایی و افزایش عملکرد گیاه

تبدیل عناصر نیتروژن و فسفر از فرم غیرقابل جذب به حالت قابل جذب برای گیاه

تقویت و گسترش ریشه و تارهای کشنده و افزایش قدرت جذب عناصر از جمله عناصر ریزمغذی نظیر آهن و روی

کمک به توسعه سیستم ریشه ای، تقویت بنیه نهالها و بهبود رشد آنها در سال اول کشت

افزایش جذب آب و مواد غذایی

کود بیولوژیک آیا قبلا استفاده شده است؟

باکتریهای موجودی در این کود با تولید متابولیت های مختلف موجب مقاومت گیاه در برابر عوامل بیماریزا مانند پوسیدگی ریشه، بوته میری و عوامل تنشزای محیطی مانند خشکی و شوری میشوند. بسیاری از زمینهای کشاورزی که به دلیل شوری یا فقر زمین ، قابل استفاده نبودند، با استفاده از این محصول به باردهی فوق العاده ای رسیدند. طبق تجربه خریداران، همسایگان آنها که از این کود استفاده نکردند، در داشت محصول با مشکل روبرو بودند. توصیه میشود از هر سه محصول با هم استفاده گردد.

از کود بیولوژیک موجود در فروشگاه هیدروپونیک ایران چگونه استفاده نماییم؟

این کود بیولوژیک مایع را میتوانید به صورت بذر مال استفاده نمایید. یا پس از کاشت و جوانه زنی با ساخت محصول یک درصد (یک لیتر کود برای صد لیترآب یا 5 تا 20 سی سی کود برای یک کیلو بذر که بستگی به اندازه بذر دارد یعنی هرچه اندازه بذر بزرگتر باشد، مقدار بیشتری استفاده شود مثلا نزدیک به 20 سی سی ) به زیر گیاهچه اسپری نمایید. این کار را ۷ تا ده روز بعد نیز تکرار نمایید. در هنگام انتقال نشاء ریشه ها را در محلول حاصل از 20 سی سی در یک لیتر آب قرار دهید. قلمه و ریشه گیاه و نهال را به مدت 5 تا ده دقیقه دور از نور آفتاب قرار دهید و سپس در زمین و بستر اصلی کاشت نمایید.

برای آبیاری محصولات زراعی، سبزی، صیفی و جالیز از کود بیولوژیک تنها کافیست دو لیتر را برای آبیاری یک هکتار زمین استفاده نمایید.

برای آبیاری محصولات باغی، درختان جنگلی و فضای سبز از کود بیولوژیک تنها کافیست دو لیتر را برای آبیاری یک هکتار زمین استفاده نمایید.

این محصول را در جای خشک و خنک  پایین تر از 35 درجه سانتیگراد و دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید. پس از استفاده، باقیمانده را تا تاریخ انقضا در یخچال نگهداری نمایید.

نکته مهم: کود بیولوژیک با قارچکش مخلوط نشود.

در کشت هیدروپونیک چگونه از کود بیولوژیک استفاده نماییم؟

هنگام کشت بذرها در سینی نشاء یا خزانه میتوانید همزمان برای خیساندن بذرها یعنی بذرمال یا آبیاری روزانه سینی نشاء استفاده نمایید.

 

معرفی قارچکش بیولوژیک موجود در فروشگاه هیدروپونیک ایران

قارچکش بیولوژیک برای تولید ارگانیک هیچگونه اثر زیان آوری روی انسان، دام ، آبزیان و حشرات مفید مانند زبنور عسل ندارد.

قارچکش بیولوژیک کاملا بی خطر است. و از نظر اقتصادی نسبت به سموم شیمیایی مقرون به صرفه است. همچنین هیچ شوک و استرسی به گیاه وارد نمیکند.

یکی از بهترین چیزها پس از مصرف قارچکش بیولوژیک آن است که هیچ دوره کارنس یا پرهیز از مصرف محصول برداشت شده ندارد. پس بلافاصله پس از استفاده نیز میتوان محصولات خوراکی گیاهی را استفاده نمود.

طبق گفته سازنده: هیچ محدودیتی در زمان محلول پاشی با قارچکش وجود ندارد و در هرساعتی از روز قابل استفاده است.

قارچ کش بیولوژیک بر چه بیماریهای قارچی موثر است؟

این قارچکش یک ترکیب ایده آل برای مبارزه با عوامل بیماریزای مختلف مانند بوته میری، پوسیدگی ریشه و طوقه ، مرگ گیاهچه و دامپینگ آف، پوسیدگی ذغالی ، خشکیدگی سرشاخه، شانکر سیتوسپورایی، لکه سرکوسپورایی، سفیدک پدری و سفیدک داخلی و بسیاری دیگر از بیماریهای قارچی است.

قارچ کش بیولوژیک چگونه عمل میکند؟

این قارچکش با تولید طیفی از آنزیمهای تجزیه کننده سلولز و کیتین با عوامل بیماریزای گیاهی رقابت میکند و موجب نابودی این قارچها میشود. همچنین قارچکش بیولوژِیک ، با تولید هورمونهای رشد گیاهی مانند اکسینها با عث توسعه ریشه و افزایش عملکرد و رشد گیاهان میشود. با کاهش اسیدیته خاک باعث افزایش قابلیت جذب برخی عناصر غذایی میشود. این قارچ کش باعث افزایش مقاومت گیاه به عوامل استرس زای محیطی مانند تغذیه (کمبود و بیشبود)، آبیاری (کمبود و بیش بود) ، بیماریها میشود.

از چه زمانی میتوان از قارچکش بیولوژیک برای مبارزه با بیماریهای قارچی استفاده نمود؟

جلوگیری از ورود پاتوژنها و عوامل بیماریز از ابتدای کاشت بذر مهم است . پس همزمان با کاشت بذر میتوان استفاده نمود. 5 تا 20 میلی لیتر از محصول بسته به اندازه بذر به یک کیلوگرم بذر اضافه شود و هم زده شود. یا نشاء و نهال را در یک محلول حاصل از 20 میلی لیتر مایع قارچکش و یک لیتر آب به مدت 5 تا ده دقیقه قرار دهید و سپس در بستر اصلی بکارید. با این کار از بیماریهای قارچی ریشه مانند بوته میری ، پوسیدگی ریشه و طوقه، مرگ گیاهچه و پوسیدگی زغالی و بسیاری بیماری دیگر در ریشه محفوظ میماند.

آیا از قارچ کش بیولوژیک برای اندام هوایی گیاهی مانند برگها و شاخه و سرشاخه و زخمها نیز استفاده میشود؟

بله قارچ کش بیولوژیک برای انواع قارچهای هوازاد مانند سفیدک داخلی ، سفیدک پودری و خشکیدگی سرشاخه و باقی بیماریهای قارچی اندام هوایی ، با استفاده دو لیتر از محصول در هزار لیتر آب برطرف میشود. شانکر سیتوسپورایی و قارچهای طاقچه آبی و دیگر بیماریهای مولد زخم مصرف میشود و به ازاء هر لیتر آب 20 میلی لیتر از محصول را به همراه چسب هرس ترکیب مینمایید. سپس محل زخم و آلودگی را تراشیده و ترکیب را با قلم مود در محل زخم گیاه میمالید.

این محصول دارای باکتری و قارچهای مبارز عامل مولد بیماری مانند  Trichoderma sp , Bacillus sp , Talaromyces sp و … است.

 

سم آفت کش بیولوژیک ، در حشرات هدف مقاومت ایجاد نمیکند.

این محصول مانند قارچکش نیازی به رعایت دوره پرهیز از مصرف یا کارنس ندارد

پس بدون فاصله پس از مصرف ، محصولات قابل استفاده هستند.

سم آفت کش بیولوژیک چگونه عمل میکند؟

این قارچ نیازی به بلعیده شدن توسط میزبان (آفت و حشره) ندارد. پس از محلول پاشی با نفوذ مستقیم در کوتیکول حشرات عمل میکند. این قارچ با مکانیسمهای مختلف و بروز صدها ژن موجب نابودی آفت میگردد. از جمله آنزیمهایی که پس از استفاده قارچکش تولید میشود: آنزیم کیتیناز و پروتئاز است که توسط ژنهای مختلف کنترل میشود.

نکته مهم: این آفت کش با هیچ قارچکشی ترکیب نشود. پس از استفاده در یخچال نگهداری شود. پیش از مصرف زیر دمای 35 درجه و دور از نور خورشید نگهداری شود.

آفتکش بیولوژیک روی چه آفاتی اثر میگذارد؟

آفات رایج در محصولات زراعی  مانند شته روسی و شته معمولی، تریپس، ساقه خوار گندم و برنج، شپشک ریشه، برگه خوار غلات، کنه ، نماتد (نماتود)، کرم ساقه خوار، مگس خزانه برنج را از بین میبرد.

آفات رایج درختان میوه شامل کرم سیب، کرم به ، کرم آلو، کنه قرمز و کنه تاتن، لیسه ، مینوز لکه گرد، برگخوار و جوانه خوار، پسیل گلابی و زیتون و پسته ، شته ها، کرم سفید ریشه، شپشک ها و مگس میوه، خوشه خوار و برگخوار برنج را از بین میبرد.

آفات درختان جنگلی و فضای سبز شامل برگخوار بلوط و نارون، شپشک آردآلود، پسیل، شته، سنک را از بین میبرد.

با چه دوزی از آفتکش بیولوژیک برای از بین بردن آفات و حشرات زیان آور استفاده شود؟

دو تا 3 لیتر از محصول یعنی دو تا سه بسته را در 1000 لیتر آب به صورت محلول پاشی استفاده نمایید. همچنین میتوانید 200 تا 300 میلی لیتر از محصول را در 100 لیتر آب استفاده نمایید. یا 20 تا 30 میلی لیتر از محصول را در 10 لیتر آب مصرف نمود. برای مصارف خانگی نیز کافیست هربار 2 تا 3 میلی لیتر از محصول را در یک لیتر آب مخلوط نموده سپس در سمپاش یا کودپاش یا اسپری بریزید و به زیر و روی برگ بپاشید.

 

آفتکش بیولوژیک اثر زیان آور روی انسان، دام، آبزیان و حشرات مفید مانند زنبور ندارد و کاملا بی خطر است.

 

کود بیولوژیک یا کود زیستی چیست؟

کودهای زیستی (کود بیولوژیک) به مواد حاصل‌خیزکننده‌ای گفته می‌شود که دارای تعداد کافی از یک یا چند گونه از میکروارگانیسم‌های سودمند خاکزی هستند. کودهای زیستی، ریزاندامگان‌هایی (میکروارگانیسم‌هایی) هستند که قادرند عناصر غذایی خاک را در یک فرایند زیستی تبدیل به مواد مغذی همچون ویتامینها و دیگر مواد معدنی کرده و به ریشه گیاه برساند. مصرف کودهای زیستی کم هزینه تر هستند و در اکوسیستم آلودگی به وجود نمی‌آورد. کودهای زیستی مواد نگه‌دارندهٔ میکروارگانیزم‌های سودمند خاک می‌باشند.

 

آفتکش بیولوژیک یا آفتکش زیستی چیست؟

آفت کش‌های بیولوژیک (Bio pesticides ) شامل موجودات زنده یا غیر زنده طبیعی است که برای کنترل آفات به کار می روند. آفتکش های بیولوژیک در بافت جانوران یا محیط زیست تجمع پیدا نمى کنند و بیشتر حیوانات نیز توانایى مقاوم شدن در برابر آن‌ها را ندارند. همچنین آفتکش بیولوژیک موجود در فروشگاه هیدروپونیک ایران روی حشرات مفید مانند زنبور عسل بی ضرر است.

اطلاعات بیشتر

وزن نامعلوم

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکرده اید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک
هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید

خیلی ساده است: ایمیل و موبایل خودتان را در کادر زیر بنویسید و روی دکمه عضویت کلیک نمایید. سپس روی لینک زیر دکمه کلیک نمایید و در هیدروپونیک ایران یک حساب کاربری باز کنید. حتی بدون ایمیل نیز میتوانید حساب کاربری بسازید!

از هیدروپونیک ایران با خبر بمانید