وضعیت فعلی
ثبت نام نشده
قیمت
150000
هیدروپونیک ایران - آموزش هیدروپونیک به روش کشت شناور در خانه

آموزش کشت شناور هیدروپونیک
Raft System یا کشت عمیق آبی Deep Water Culture

دوره آموزش هیدروپونیک در خانه به روش کشت شناور به صورت آنلاین و مبتنی بر متن است. شما میتوانید هر زمانی که بخواهید ثبت نام نمایید. پس از ثبت نام به محتویات دوره دسترسی دارید. لیست دروس آموزش کشت شناور در پایین همین صفحه قابل دسترس هستند. پس از ثبت نام در دوره آموزش کشت شناور، از طریق دکمه حساب کاربری در منوی سایت یا کادر ورود به حساب کاربری پیش از لیست دروس میتوانید وارد حساب کاربری خودتان در هیدروپونیک ایران شوید. سپس روی لیست دروس به ترتیب کلیک نمایید.
در درسهایی که توضیحات متناسب نیاز شما (مرتبط با کشت شناور) ارائه نشده باشد یا نیاز به توضیحات بیشتر داشته باشید، میتوانید از طریق نوشتن سوال در نظرات یا ارتباط از طریق شماره مندرج در درس اول (با استفاده از اپلیکیشنهای مجازی واتسپ و تلگرام و ایمیل) با مدرس ارتباط برقرار نمایید.
در این دوره یاد می گیرید، با حداقل امکانات گیاهان خوراکی در خانه پرورش دهید.
این دوره بر اساس روش کشت شناور در سیستم هیدروپونیک است.

اگر قبلا ثبت نام کردید، وارد شوید:

سوال: در آموزش کشت شناور هیدروپونیک آیا من از ابتدا همه چیز را یاد میگیرم؟

بله، شما همه چیز را از آغاز کاشت بذر و نشاء می آموزید. با برداشت گیاهان مختلف که در لیست دروس آمده است آشنا میشوید. اما در این دوره روش ترکیب کودهای مختلف به منظور ساخت یک محلول غذایی دلخواه آموزش داده نمیشود. اما درباره استفاده از کودهای رایج بازار برای کشت بذرها و نیز روش استفاده کود هیدروپونیک آموزش داده میشود و شما نیز میتوانید سوالات خودتان را از مدرس بپرسید.

سوال: آیا من باید هزینه زیادی برای لوازم مورد نیاز بپردازم؟

خیر، شما یاد میگیرید با کم ترین هزینه ها، یک سیستم هیدروپونیک از نوع شناور بسازید. هدف ما در هیدروپونیک ایران، کمک به شما در درآمدزایی از طریق آموزش هیدروپونیک خانگی و سپس توسعه مهارت شما برای راه اندازی گلخانه در صورت امکان است. پس به شما اصلا توصیه نمیکنیم که دستگاه هیدروپونیک بخرید، بلکه ما به شما روش کار این دستگاه ها را آموزش میدهیم. شما خودتان خواهید توانست یک دستگاه غیرخودکار، یا نیمه اتوماتیک بسازید.

سوال: آیا تمام چیزهایی که برای کاشت بذر و پرورش گیاه لازم دارم به من آموزش داده میشود؟

بله، شما یاد میگیرید، چه مراقبتهایی از بذر پس از کاشت انجام دهید. بایدها و نبایدها را می آموزید. همچنین تمام لوازم به شما معرفی میشود. همچنین در شرایط مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم آموزش میبینید که چطور با آموزش کشت شناور هیدروپونیک ، گیاه تولید کنید.

سوال: میخواهم بیشتر درباره این آموزش بدانم!

شما یاد میگیرید، در خانه و پس از توسعه مهارتهای خودتان در گلخانه، برای خودتان و خانواده و حتی با هدف تجاری، گیاهان خوراکی مثل سبزیجات برگی مثل کاهو و ریحان، سبزیجات میوه ای مثل گوجه و … پرورش دهید. این آموزش از ابتدای کاشت بذر شروع می شود. تمام وسایلی که لازم دارید، معرفی میشود، لوازمی که باید بخرید نیز به شما گفته میشود که از کجا میتوانید تهیه کنید. البته توصیه ما این است که با وسایل دورانداختنی که در خانه پیدا میشود شروع کنید و حتی بذرهایی که در فصول مختلف پیدا میشود کار کشت را شروع کنید.
آیا میدانستید با استفاده از بذرهای گیاهانی که میخورید میتوانید آنقدر گیاه داشته باشید، که دیگر جایی برای خودتان در خانه نباشد؟ همین حالا در دوره ثبت نام نمایید.

سوال: هزینه ای که باید برای پرورش گیاهان به روش هیدروپونیک در خانه انجام دهم، حدودا چقدر میشود؟

همانطور که بالاتر گفتیم برای شروع نیازی به خرید وسیله ندارید و با هیچ هزینه ای میتوانید شروع کنید. در صورتی که بخواهید وسایل برقی تهیه کنید هزینه تهیه لوازم، حدودا 50 تا 150 هزارتومان خواهد شد. برخی از لوازم را میتوانید از وسایل موجود در خانه که در دوره آموزش کشت شناور هیدروپونیک پیشنهاد میدهیم انتخاب کنید.

آموزش ساخت یا ترکیب کودها برای دستیابی به محلول غذایی هیدروپونیک

سوال: آیا در این دوره یاد میگیرم که چگونه کود هیدروپونیک بسازم؟

بله، با توجه به این که مخاطبان این دوره : آموزش هیدروپونیک درخانه ، گستره وسیعی از کاربران هستند، آموزش تهیه محلول غذایی هیدروپونیک یا ساخت کود اختصاصی هیدروپونیک داده نمیشود. میتوانید این دوره را جداگانه در هیدروپونیک ایران بگذارنید. اما به شما درباره ترکیب کودهای آماده موجود در بازار برای دستیابی به محصولاتی که در این روش کشت داده میشوند: مانند انواع سبزیجات برگی مثل کاهو و سبزیهای دیگر آموزش داده میشود.

سوال: آیا نوع احتیاجات هر گیاه مثل نور، دما، رطوبت و مدت زمان انتقال به سیستم هیدروپونیک نیز در این آموزش گنجانده شده است؟

بله، تمام احتیاجات عمومی گیاهان و سپس احتیاجات اختصاصی گیاهان، در دوره آموزش کشت شناور هیدروپونیک گفته میشود. مدت زمان پرورش هر گیاه نیز گفته میشود. در درسها درباره محاسبه میزان نور مورد نیاز هر گیاه و دستگاه های دم دستی که ممکن است داشته باشید خواهیم گفت. به شما وسایل ارزان قیمت که بتوانید رطوبت محیط پرورش گیاه را کنترل نمایید معرفی میکنیم.

سوال: در صورتی که هدف من پرورش نوع خاصی از گیاه باشد، این آموزش برای من مفید خواهد بود؟

برای پاسخ به این سوال، بهتر است از طریق صفحه تماس با ما، یا پیام مستقیم: Direct در اینستاگرام، پیام بفرستید و گیاه مورد نظر خودتان را از ما بپرسید. همانطور که گفته شد، شما یاد میگیرد، همه سبزیحات برگی و سبزیحات میوه ای را در خانه پرورش دهید.

سوال: آیا این آموزش کاربردی و مفید است؟

با توجه به تمرکز ما بر حفظ سلامتی شما و درآمدزایی، محتویات دوره به صورت کاربردی تهیه شده است. این آموزش دارای نکاتی است که موجب موفقیت شما میشود . به دلیل نیاز آموزشی متفاوت کاربران، شما میتوانید درباره هر درسی با مدرس گفتگو نمایید. از طریق تماس تلفنی (اینترنتی مثل واتسپ) یا ویدیویی (نمایش وضعیت پرورش گیاهان) با مدرس ارتباط برقرار میکنید.

سوال: با شرکت در این دوره آموزشی از چه مزایایی برخوردار میشوم؟

شما با شرکت در دوره آموزش کشت شناور هیدروپونیک،علاوه بر محتویات دوره به برخی فیلم ها و منابع آموزشی و مقالات اختصاصی در وبلاگ هیدروپونیک ایران، دسترسی خواهید داشت.
همچنین شما به فایلهای نمایشگاه گل و گیاه بین المللی تهران در فروردین ۹۷ دسترسی خواهید داشت که شامل اطلاعات کامل همه شرکت‌کنندگان و کاتالوگهای برخی از شرکت کنندگان نمایشگاه است.
از طریق ارتباط با مدرس میتوانید به رفع اشکال یا ارتقای مهارت های خودتان بپردازید.
از طریق گروه های هر دوره آموزشی میتوانید با دیگر شرکت کنندگان دوره ارتباط داشته باشید. از تجربیات آنها بدانید.
در صورت جدیت در کار میتوانید اعلام آمادگی نمایید تا هنگام نیاز به تهیه سبزیجات مختلف، به شما سفارش داده شود. در صورت تمایل میتوانید در آینده درباره همکاری برای تولید در خانه با ما گفتگو نمایید. شرایط مشتری و تولید شما بررسی و بهترین تصمیم به شما پیشنهاد داده میشود.

آیا من میتوانم سوالاتم را در استفاده از این دوره بپرسم؟

بله شما میتوانید سوالات و ابهاماتی که در کشت هیدروپونیک در خانه به روش کشت شناور به آنها برخورد میکنید را به صورت دیدگاه در پایین هر درس یا از طریق واتسپ و تلگرام از مدرس بپرسید.

من میخواهم در دوره آموزش کشت شناور هیدروپونیک ثبت نام نمایم!

سوال: چگونه باید در این دوره آموزشی ثبت نام نمایم؟

روی دکمه ثبت نام در دوره کلیک نمایید، پس از رفتن به درگاه پرداخت بانک و برگشت موفقیت آمیز از بانک، به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت. لازم است هنگام اتصال به صفحه بانک، برای جلوگیری از اختلال، از تغییر آی پی و و-ی پی-ا-ن استفاده ننمایید.
ارتباط شما با درگاه پرداخت اینترنتی امن است. ارتباطات کاربران در وب سایت هیدروپونیک ایران بر پایه https صورت میگیرد و ارتباط شما از کامپیوتر شما تا وب سایت قابل شنود نیست. پس با خیال راحت میتوانید خرید انجام دهید.

سوال: آیا در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری داشته باشم، میتوانم سوال خودم را بپرسم؟

بله، شما میتوانید، در صفحه مربوطه سوالات خود را درباره این دوره بپرسید و یا از سوالات رایج این دوره استفاده نمایید. همچنین اگر میخواهید پیش از دوره سوال بپرسید، یا از طریق نظرات در پایین این صفحه ، یا از طریق آیکون آبی رنگ چت در پایین صفحه سوالات خودتان را بپرسید به زودی به آن پاسخ میدهیم.

سوال: آیا با یادگیری این دوره، میتوانم به صورت تجاری اقدام به پرورش گیاهان به روش هیدروپونیک در خانه نمایم؟

بله، شما میتوانید محصولات خودتان را در بازارهای محلی منطقه خودتان به فروش برسانید. شما میتوانید گیاهان زینتی و گیاهان خوراکی پرورش دهید.

مخاطبین دوره آموزش هیدروپونیک به روش کشت شناور چه کسانی هستند؟

افراد مبتدی و علاقه مندان یادگیری کاشت بذر در سینی نشاء شامل: مردان و زنان کارمند، پسران و دختران دانش آموزش راهنمایی و دبیرستان، زنان خانه دار، جوانان جویای کار در خانه، بازنشستگان و سالمندان و دانشجویان کارشناسی رشته مهندسی کشاورزی و ابخیزداری و اصلاح نباتات و مدیریت کشاورزی و دانشجویان ارشد مرتبط با کشاورزی و حوزه اب که میخواهند از ابتدا کاشت و کشت به روش هیدروپونیک را بیاموزند.
اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، برای شرکت در این دوره کافیست روی دکمه ثبت نام در دوره یا افزودن به سبد خرید در همین صفحه کلیک نمایید.
و اگر ثبت نام شما کامل شده است، کافیست وارد حساب کاربری خودتان شده ، سپس به همین صفحه برگردید و روی لیست دروس در پایین به ترتیب کلیک نمایید.
اگر رمز عبورتان را فراموش نمودید، کافیست ایمیل یا نام کاربری خودتان را وارد نمایید تا لینک بازیابی به ایمیل شما (صندوق دریافتی یا صندوق اسپم) فرستاده شود.