انتخاب محصولات مکمل

از این قسمت میتوانید، بستر کشت برای کاکتوس یا گیاهان زینتی، کود تقویتی مانند کود جلبک دریایی و کود مناسب کاکتوس و چیزهای دیگر سفارش دهید.

کودهای تقویتی

تومان 50هزار
یک پک
 • کود مناسب کاکتوس 100 گرمی
 • کود جلبک دریایی 5 گرمی
 • بستر کشت کاکتوس
 • قارچکش سیستمیک
کود

کاکتوس به همراه گلدان

تومان 400هزار
یک پک
 • 16 عدد کاکتوس
 • گلدان پلاستیکی
 • بستر کشت کاکتوس
 • کود صدگرمی
 • جزوه آموزش تعویض گلدان و نگهداری کاکتوس

بذر انواع کاکتوس

تومان 150هزار
یک مجموعه
 • بذر کاکتوس
 • بستر کاکتوس
 • سینی کشت بریده شده
 • قارچکش سیستمیک
 • جزوه آموزش کاشت بذر کاکتوس

گیاهان زینتی
و
کم یاب

دور و برتان را پر کنید

اجازه دهید انرژی گیاهان شما را با خودش به دنیای بی دغدغه و استرس ببرد. به گیاهان خودتان نگاه کنید. با آنها حرف بزنید: بله با گیاهان حرف بزنید. حرفهای آنها را بشنوید. اگر میخواهید به مسافرت بروید با خیال راحت این کار را انجام دهید. کاکتوسها و ساکولنتها مراقب خودشان هستند.

نظرات خریداران

کارشون با کیفیته و من خوشحالم که گیاهم رو به هیدروپونیک ایران سفارش دادم. دوست دارم این فروشگاه رو به دوستان خودم پیشنهاد کنم تا تجربه مشترکی داشته باشیم.

کریم حسینی

هم پیگیری خوبی دارند هم آموزشهای خوبشون من رو به نگهداری گیاهان در خانه علاقه مند کرد. الان که درسام نمیذاره ولی به زودی اتاقم رو با گیاهان دیگر از هیدروپونیک ایران پر میکنم.

مریم عبداللهی

مسئولیت پذیر و قابل اعتماد هستید. از اینکه همراه سفارشم بسته هدیه فرستادید سپاسگزارم، عیدی خوبی بود برای شما و همه هیدروپونیکیها سالی پر از خوشحالی آرزو میکنم.

آتوسا شاهی

“باغ خانگی خودتان را داشته باشید و روح خودتان را بیارایید به جای اینکه منتظر باشید دیگران برای شما گل بیاورند”

آموزش نگهداری از

کاکتوس و ساکولنت

کاکتوس چیست؟

کاکتوس گیاهی خاردار و گوشتی است. کاکتوس از گیاهان گوشتی و بسیار مقاوم به کم‌آبی و خشکی به‌شمار می‌آیند. اینکه کاکتوس به کم آبی و خشکلی مقاوم است به معنی تشنگی دادن بیش از حد به گیاه نیست. زیرا فضای کوچک گلدان با فضای بسیار بزرگ بیابان و نفوذ ریشه های گیاه به بستر پیرامونش قابل مقایسه نیست.

ساکیولنت چیست؟

ساکولنت یا ساکیولنت Succulent هم گیاهی گوشتی است که آب را در ساقه، برگ و ریشه ذخیره میکند.

تفاوت کاکتوس و ساکولنت چیه؟

کاکتوس زیر مجموعه ساکولنت است. اگر در ظاهر میخواهید فرقشون رو بدونید: ساکولنتهایی که کاکتوس نیستند، اندام نرم تری دارند. کاکاتوسها معمولا ظاهر مهربانی ندارند با اینکه دلشون پر از مهربانیه. ساکولنتها نسبت به کاکتوسها آب بیشتری نیاز دارند.

چگونه از کاکتوس و ساکولنت نگهداری کنیم؟

از این گیاهان مقاوم در مقابل نور آفتاب نگهداری کنید. اگر در خانه میگذارید در پنجره جنوبی قرار دهید که آفتاب به انها برسد. بسته به فصل میزان آبیاری متفاوت خواهد بود. این گیاهان میتوانند کم آبی را تحمل کنند اما در برابر پرآبی ضعیف هستند. پرآبی به معنی وجود آب بیش از نیاز گیاه در اطراف ریشه ها است که منجربه پوسیدگی و نرسیدن اکسیژن به ریشه گیاه میشود.
اگر کاکتوس و ساکلونت را در خانه نگهداری میکنید نسبت به زمانیکه در بیرون از خانه و فضای باز نگهداری میکنید، آب کمتری نیاز دارند. زیرا تبخیر آب از سطح بستر کشت در بیرون از خانه بیشتر خواهد بود. بهترین راه استفاده از انگشت برای بررسی رطوبت موجود در بستر گیاه است.
اگر امکان فروبردن انگشت در بستر گیاه وجود ندارد از یک چوب خلال یا بستنی برای بررسی رطوبت و چسبندگی بستر گیاه استفاده نمایید. هر ماه میتوانید یک بار به گیاه کود زایشی به مقدار نصف قاشق چایخوری در یک لیتر آب برای آبیاری استفاده نمایید.
بهترین نوع بستر برای کاکتوس و ساکولنت، بستری است که آب اضافی به راحتی از آن خارج شود. یعنی هم باید در زیر گلدان محل خروج وجود داشته باشد و هم میزان چسبندگی بافت بستر گیاه بسیار کمتر از گیاهان زینتی دیگر باشد. میتوانید در کف گلدان فقط پرلیت بریزید. همچنین میتوانید بستر کشتی که دارای چسبندگی زیاد است را با پرلت مخلوط نمایید.
پس گیاهنتان را از آب زیاد دور نمایید.مراقب باشید این گیاهان مقاوم یعنی کاکتوسها و ساکولنتها در تشنگی نمیرند. به صورت منظم آبیاری نمایید. همچنین آبیاری به چسبندگی بافت بستر گیاه و میزان تبخیر آب از گلدان و بزرگ و کوچکی گلدان نیزبستگی دارد.
اگر تصمیم به مسافرت دارید میتوانید از روش آبیاری مکنده استفاده نمایید. به پست زیر که در اینستاگرام هیدروپونیک ایران منتشر شده است دقت نمایید. همچنین میتوانید برای هر گلدان یک ظرف در زیر آن قرار دهید و فتیله را درون ظرف بگذارید.

هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید