دانلود رایگان مجله مفاهیم مهندسی کشاورزی – انواع نظامهای کشاورزی اختلالات فیزیکی، بیولوژیکی و فیزیکی خاک در نظام کشاورزی متداول

انواع نظامهای کشاورزی اختلالات فیزیکی، بیولوژیکی و فیزیکی خاک در نظام کشاورزی متداول
لیست عنوان

با دانلود مجله مفاهیم مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شامل لینک ۳۰ عنوان از متون آموزشی آشنایی با مفاهیم مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

امروزه‌ بسیاری از پایان‌نامه‌ها، پروژه‌ها و پژوهش‌های دانشجویان و متنخصصان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کاربرد‌هایی ارزشمند و تحول آفرین در اصلاح سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه‌ی کشور دارند؛ مقالات این مجله به همت مجموعه‌ای از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های گوناگون کشور تدوین شده است. در این مقالات با ادبیاتی ساده مفاهیمی تخصصی برای خواننده توضیح داده می‌شود. تعریف ساده‌ی واژه‌های تخصصی، قبل از استفاده از آن‌ها در هر مقاله یا نشست امکان درک مطلب را برای هر خواننده‌ای با هر تخصص و هر سطح دانشی فراهم می‌کند. ناشناخته بودن کلیات برخی از مفاهیم تخصصی که در سیاست‌های یک حوزه‌ی اجرایی کاربرد دارند، به معنای آن است که افکار عمومی محروم از امکان نظارت بر این سیاست‌ها هستند.

از این منظر انتشار مقالات «مفاهیم مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی» در واقع پیش نیاز طرح مسائل سیاست‌گذاری کشاورزی و برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، میزگرد‌های و کارگاه‌هایی است که برای بررسی سیاست‌های توسعه بخش کشاورزی برگزار می‌شود؛ چرا که یکی از مهم‌ترین مشکلات در برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با نمایندگان و حتی مدیران، ناآشنایی برخی از آن‌ها با ادبیات مسئله‌ای است که پژوهش‌گر حاضر در نشست قصد بیان آن‌ها را دارد. گاه اغلب زمان یک نشست برای پیدایی درک اولیه از مسئله طرح شده صرف می‌شود. روشن است که یک نماینده‌ی مجلس یا مدیر در خوشبینانه‌ترین نگاه می‌تواند تنها از تخصص یکی از گرایش‌های رشته‌ی مرتبط با کمیسیون یا حوزه‌ی مدیریتی خود برخوردار باشد، حال آن‌که او در حوزه‌ی گسترده‌ای مسوولیت تصمیم‌سازی یا تصمیم‌گیری دارد که تخصص‌های متعددی در آن کاربرد دارد.
بنابراین هنگامی‌که پیش از برگزاری هر نشست با ارسال مقالاتی، مفاهیم تخصصی مورد نیاز برای دعوت شدگان (اعم از نمایندگان، مدیران و خبرنگاران آن حوزه) توضیح داده می‌شود، در واقع امکان بررسی بخشی از سیاست‌های کشاورزی که تاکنون افکار عمومی امکان پرداختن به آن‌ها را نداشتند فراهم ‌می‌آید.
تا کنون در مقالات این مجله، به عناوین زیر پرداخته شده است:
«نظام‌های کشاورزی»، « واژگان عمومی مهندسی گیاهپزشکی»، «کشاورزی پایدار» و «مدیریت تلفیقی»، «مفاهیم فنی و اقتصادی آبیاری» و «تولید محصول سالم»، «مبانی زراعت» و هم‌چنین مباحث مربوط به مهندسی منابع طبیعی شامل «بیابان زایی و بیابان زدایی»، «شیلات» و «جنگلداری» .

لینک دانلود 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
Share on whatsapp
ارسال به واتسپ
Share on telegram
ارسال در تگلرام
Share on twitter
پست در توئیتر
Share on email
ایمیل به دوستان
Share on skype
ارسال به اسکایپ
Share on facebook
ارسال در فیسبوک
Share on linkedin
ارسال به لینکدین
Share on pinterest
ارسال در پینترست
Share on reddit
Reddit
Share on vk
VK
Share on odnoklassniki
OK
Share on tumblr
Tumblr
Share on stumbleupon
StumbleUpon
Share on mix
Mix
Share on pocket
Pocket
Share on xing
XING
Share on print
پرینت صفحه

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پستهای وبلاگ هیدروپونیک ایران

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکردید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید