چگونه گیاه و گلدان زیباتری داشته باشیم؟ لذت ببریم! برای افزایش فروش! و حتی برای سلامتی گیاه!

چگونه گیاه و گلدان زیباتری داشته باشیم؟ لذت ببریم! برای افزایش فروش! و حتی برای سلامتی گیاه!

این پست را در شبکه های اجتماعی دلخواهتان اشتراک گذاری کنید:

Share on facebook
ارسال در فیسبوک
Share on linkedin
ارسال به لینکدین
Share on twitter
پست در توئیتر
Share on email
ایمیل به دوستان
Share on whatsapp
ارسال به واتسپ
Share on skype
ارسال به اسکایپ
Share on print
پرینت صفحه
Share on pinterest
ارسال در پینترست
لیست عنوان

کارهای خیلی ساده ای برای زیباتر کردن گلدانها وجود داره. این راه های ساده کارکردهای متفاوتی داره! برای اینکه خودم و خودت لذت ببریم! برای افزایش فروش! و حتی برای سلامتی گیاه!

استفاده از بستر کشت هیدروپونیکی برای گلدان و گیاه زیبا

استفاده از موارد مورد استفاده در کشت هیدروپونیکی مثل لیکا و پرلیت، این مواد رو میتونیم علاوه بر استفاده در کف گلدان در روی گلدان و روی انواع بسترها استفاده کرد. استفاده از پرلیت روی سطح بستر گیاه علاوه بر زیباتر کردن بستر، موجب دوری آفات نیز میشود.

حتی میتونی کمی لیکا رو صیقل بدی و روی بستر هم استفاده کنی. این به معنی عدم استفاده از لیکای صیقل نخورده نیست! برخی دنبال لیکای صیقل خورده و زیباتر از نمونه های موجود در بازار میگردن! میتونن این کار رو با استفاده از یک ورق سمباده انجام بدن. حتی ریختن لیکا در کنار پرلیت داخل یک ظرف فلزی بزرگ و چرخوندن لیکا در این ظرف هم میتونه به صیقل خوردن لیکا کمک کنه.

آیا شما استفاده های دیگری از پرلیت سراغ دارید؟ تصفیه؟ صیقل دادن؟ در نظرات همین صفحه بنویسید و اجازه بدید دیگران هم از آگاهی شما بهره مند شوند.

کارهای خیلی ساده ای برای زیباتر کردن گلدانها وجود داره.
اهمیت به روی بستر برای زیبا کردن گلدان گیاه و استفاده از بستر کشت هیدروپونیک برای گیاهان آپارتمانی

انتخاب گلدان مناسب گیاه

گلدانی که خیلی کوچک است ، باعث درهم تنیده شدن ریشه ها میشود ، در نتیجه گیاه با کمبود آب، اکسیژن و مواد مغذی روبرو میشود که برای رشد سالم و پرقدرت حیاتی است.

گلدان مناسب گیاهان آپارتمانی نه خیلی بزرگ است و نه خیلی عمیق و نه حتی خیلی کوچک! از ابتدا باید بدانید این گیاه چگونه رشد خواهد کرد تا گلدان مناسبی برای آن تهیه نمایید. حتما از وجود سوراخهای ته گلدان مطمئن شوید زیرا آب اضافی باید به خوبی از بستر و اطراف ریشه ها خالی شود.

گیاه نیاز به نفس کشیدن دارد. این کار را با ریشه هایش انجام میدهد. گلدان مناسب گلدانی است که با مواد متناسب گیاه پر شده باشد. حتما 20 درصد گلدان را برای اکثر گیاهان آپارتمانی، با پرلیت پر نمایید. کف گلدان بهتر است تنها از لیکا استفاده شود. این مواد که در بسترهای کشت هیدروپونیک به روش بستر کشت جامد و آبیاری قطره ای استفاده میشوند، موجب گردش هوا در بستر گیاه میشوند.

از اول که میخوای گلدان بخری، خوب به این نکته توجه کن: این گلدان رو قراره ده ها سال داشته باشی! پس ببین میتونی برای ده سال تحملش کنی؟ این یعنی اگر برای گلدانت کمی بیشتر هزینه کنی ایرادی نداره!

انتخاب گلدان مناسب گیاه برای رشد سالم و پرقدرت گیاه و جلوگیری از کمبود آب و اکسیژن و مواد غذایی ضروری است

آیا میدانید گلدان نامناسب چگونه میتواند موجب کمبود یا بیشبود آب شود؟ پاسخ خودتان را در نظرات بنویسید.

انتخاب درست گیاه برای محیط و کمی بخشش

blank

انتخاب درست گیاه به معنی آن است که دقت نمایید گیاه برای فضای کم نور مناسب است یا پر نور، البته ممکن است خانه هایی که نور آفتاب مناسبی دارند، بتوان جای مناسبی برای گیاهانی که باید از نور خورشد دور باشند پیدا کرد.

اما کمی دست نگه دار : آیا خودتو مینشاسی؟ میخوای به گیاهت خیلی توجه نشون بدی؟ پس کاکتوس اصلا مناسب تو نیست! اگر صبرت کمه و حوصله ت با دیدن گیاهی که رشد کُندی داره سر میره، برو سراغ گیاهانی مانند پوتوس!

قراره در این پست درباره زیباتر کردن گلدانهای گیاهان آپارتمانی صحبت کنیم: وقتی گیاهت دارای پاجوش میشه یا چندین شاخه جانبی از یک ساقه رشد میکنه چی کار میکنی؟ به این فکر کردی که گلدان گیاهت خیلی پر پشت شده؟ میدونستی پر پشت شدن گیاه آنچنان هم خوب نیست. پس دست بخشش داشته باش و با کمی تلاش و دانایی سعی در جدا کردن پاجوش جدید و گیاهچه اضافی از خودت نشون بده.

بررسی گیاه و نبود آفت و بیماری

گاهی ممکنه گیاهان خودت رو در خونه در مکان مناسب قرار بدی: دور از باد سرد کولر یا حرارت شوفاژ در زمستان. اما حواست هست که گیاه رو بررسی کنی! بررسی گیاه برای نبود آفت یا بیماری یعنی داشتن گلدان گیاهان زیبا در خانه و آپارتمان.

گاهی آفتها هنوز جمعیتشون اونقدر بالا نرفته که بتونی ببینیشون یا توجهی به این مسائل نداری! پس لازمه که هفته ای یکبار تا ماهی یکبار به حال و روز گیاهت توجه کنی. در توضیحات (کپشن) پست اینستاگرام درباره همین موضوع داشتن گلدانهای زیبا توضیح دادم چطور بستر رو بررسی کنی. نمایش پست هیدروپونیک ایران در اینستاگرام درباره “چگونه گلدانهای زیباتری داشته باشیم؟”

blank

به نیازهای غذایی گیاهان خودت توجه کن

وقتی برگها زرد میشوند بدون اینکه نشانه ای از بیماری حضور آفت باشه این یعنی گیاه گرسنه است. البته نشانه های اینکه گیاه به کدام عنصر غذایی نیاز دارد، گاهی میتواند مشکل باشد. اگر شما از یک بستر خاکی برای گلدانهای خودتان استفاده میکنید، احتمالا با کمبود آهن در بازه زمانی شش ماه تا یک سال پیش رو، مواجه خواهید بود. بسته به نوع گیاه که میتواند روی سرعت رشد تاثیر گذار باشد، باید به این مساله دقت نمایید.

مشورت با هیدروپونیک ایران و ارسال عکس و شرح حال وضعیت گیاه و بستر نیز میتواند به شما کمک کند. کار خاصی لازم نیست، از بخش نظرات در پایین همین پست میتوانید استفاده نمایید. در صورت لزوم، کارشناسان در واتسپ یا اینستاگرام یا … با شما تماس میگیرند و درخواست عکس میکنند.

یادتان باشد زرد شدن برگها همیشه مربوط به مشکل غذایی گیاه نیست. گاهی نشان از وجود آفت یا بیماری در اطراف ریشه است. پس به ریشه ها توجه کنید.

به نیازهای غذایی گیاهان خودت توجه کن

توجه به نیازی نوری گیاهان در فصول مختلف کمک به زیبایی گلدان گیاهان آپارتمانی شماست

توجه به نیازی نوری گیاهان در فصول مختلف کمک به زیبایی گلدان گیاهان آپارتمانی شماست

اگر در بهار و تابستان، کمتر به کنار زدن پرده ها برای رسیدن نور توجه داشتی، در اواخر پاییز و زمستان به نور گیاهان توجه کن. اگر لازم است همان اوایل صبح پرده ها را کنار بزن تا گیاهانت از اندک نور خورشید بهره مند شوند.

ممکن است گیاهی را دور از پنجره و منبع نور قرار داده باشی، بسیار خوب حالا لازم است تغییر جا بدهی. در دوره های هیدروپونیک ایران درباره نور مناسب گیاهان و تامین نور مصنوعی نیز صحبت میکنیم. از منو به دوره اموزشی کشت شناور هیدروپونیک میتوانی دسترسی داشته باشی.

توجه بیش از حد: میراندن گیاه، گلدانی بدون گیاه، بدون زیبایی

به توضیحات عکس درباره اینکه چگونه یک گلدان گیاه را به کشتن بدهیم دقت کنید:

blank

علاوه بر توضیحات بالا درباره آبیاری بیش از اندازه باید مراقب استفاده از کود هم باشید. برای گیاهانی که با کمبود شدید عناصر غذایی روبرو هستند، در ابتدا هفته یا دو هفته ای یکبار و سپس ماهی یکبار از کود شیمیایی استفاده نمایید.

عضویت در خبرنامه هیدروپونیک ایران

از آخرین اخبار جا نمانید

برای نوشتن در قسمت نظرات اگر ایمیل ندارید میتوانید همین حالا به رایگان با موبایل خودتان عضو شوید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پستهای وبلاگ هیدروپونیک ایران

هنوز در دوره های آموزشی هیدروپونیک ایران ثبت نام نکردید؟

همین حالا ثبت نام نمایید

دوره های آموزشی هیدروپونیک ، کشت بدون خاک
هیدروپونیک ایران

هیدروپونیکی شوید

خیلی ساده است: ایمیل و موبایل خودتان را در کادر زیر بنویسید و روی دکمه عضویت کلیک نمایید. سپس روی لینک زیر دکمه کلیک نمایید و در هیدروپونیک ایران یک حساب کاربری باز کنید. حتی بدون ایمیل نیز میتوانید حساب کاربری بسازید!

از هیدروپونیک ایران با خبر بمانید